معرفی کانونهای بازنشستگی استان کرمان

معرفی کانونهای بازنشستگی استان کرمان

جامعه بازنشستگان آموزش و پرورش کرمان

درباره جامعه بازنشستگان آموزش و پرورش کرمان

چند سال پیش که از باز نشسته شدنم با خبر شدم تا چند وقت احساس فرو ریختگی ووارفتگی وبی پناهی میکردم.

به مانند مشت زنی که در رینگ ، مشت محکمی او را ناک داون کرده باشد. به یک نوع ابهام وگیجی وسر در گمی دچار شده بودم خوشبختانه از این مشت محکم ناک اوت نشدم.

پس از گذشت اندک زمانی خود را یافتم وفکر کردم چه باید کرد ؟

باید به کمک همکاران دیگر نیز شتافت که آنان نیز خواه ناخواه به این مسئله دچار میشوند.در این صورت احساس خلائ نکرده وفکر نکنند جایگاهی ندارند.

این بود که فکر کردم چاره کار در ایجاد پایگاهی است که ضمن جمع کردن بازنشستگان در آن به خدمت رسانی هم اقدام کند.

به این منظور چه نهادی بهتر از کانون یا جامعه ویا انجمنی از همدردان ؟....

این فکر انگیزه ایی شد برای پیشنهاد تشکیل یک چنین تشکیلاتی .

نمی دانم چه روزی از مهر ماه 75 بود که از طرف اداره کل در زمان مدیریت آقای اسدی، از

باز نشستگان دو ناحیه در سالن تربیت معلم شهید باهنر (کانون شهید ایرانمنش فعلی )جلسه تجلیل ویا بهتر بگویم تودیع باز نشستگان آن سال برگزار شده بود.حقیر هم حضور داشتم  وبا طرح این موضوع در جمع همکاران با استقبال آنان روبرو شدم وهمان موقع حدود 30 نفر که لیست آنهاموجود است مشخصات وتلفن ارائه کردند.

پس از  آن در صدد ایجاد بر آمدم . از هر کس که فکر میکردم شاید بداند چگونه میتوان این تشکل را ایجاد کرد و از چه کسی بایدمجوز گرفت پرسیدم ولی جواب  درست و قانع کننده ای نگرفتم تا اینکه روزی در اداره کل از یکی از همکاران مامور در استانداری سوال نمودم . ایشان نیز راهنمایی کردند .

از آن زمان اقدام عملی شروع شد ابتدا فرم تاسیس را تحویل گرفتم طبق ضابطه معمول انجمنهای صنفی باید حداکثر 6 نفر و حداقل 3نفر به عنوان موسس درخواست تاسیس مینمودند. برای معرفی هیئت موسس مشاوره در حسابداری و کسانیکه دست اندرکار امور بازنشستگان بودند افرادی را به من معرفی نمودند که هیچ آشنایی با یکدیگر نداشتیم با هم  شدیم وهسته مرکزی را تاسیس نمودیم.

فرمهای مربوطه را تکمیل و مدارک لازم در فروردین ماه 76 به دفتر امور سیاسی استانداری تحویل شدو از آنجا به وزارت کشور جهت طرح در کمیسیون ماده 10 احزاب و جمعیتها ارسال شد و این زمان مقارن شد با انتخابات ریاست جمهوری اول آقای خاتمی، بالطبع باید مدتی را که به حقیر گفته شده بودکه یکی دو ماهی بیش نخواهد بود به انتظار جواب می نشستیم .

پس از مدتی (حدود یک ماهی ) جهت تشخیص موقعیت تقاضایمان به دفتر مربوطه مراجعه کردم خبر نشد و این رفت وآمد از آن روز به استانداری شروع شد به دلیل انتخابات های متعدد و تغییرات عمده ای که در افرا ددست اندر کار و مسئولین امر ایجاد میشد مسئله صدور مجوز انتخابات هیئت مدیره به تاخیر افتاد .

در دسرتان ندهم از آن زمان هفته ای نبود که مراجعه حضوری به استانداری نداشته باشم و یا بعدا تلفنی تماس نگیرم . بطور خلاصه بگویم در این مدت انتظار برای صدور مجوز اگر شمرده بودشاید دویست مرتبه مراجعه حضوری و 30 مرتبه مراجعه تلفنی به وزارت کشور عنوان کنم ، سخنی به گزاف و مبا لغه نگفتم.

یادآور میشوم که در آن جمع بازنشستگان استان کمتر از2000 نفر بودندوهمه باز نشسته های کشوری در حدود 500نفر بودندوکانون کشوری تنها کانون مستقر در استان جهت سرویس دهی

به همه بود.وکمتر کسی اطلاعی از کانون . کیفیت موجودیت آن داشت . سال 76 و 77 تمام شد ودر این مدت بارها و بارها به استانداری مراجعه نمودم و جواب مشخصی نگرفتم حتی چندین بار در این مدت به وزارت کشور مراجعه نمودم تا اینکه در تابستان 78 از طرف کمیسیون ماده 10 احزاب و جمعیتها به هیئت موسس اجازه ی انتخاب هیئت مدیره رادادند و این امر همزمان شد با حالت مشابهی که برای متقاضیان تاسیس کانون وزارت آموزش و پرورش (به زعامت جناب آقای ایرج شگرف نخعی) در طی این مدت در حال حاضر اکثر اوقات در اوائل هر ماه موقع پرداخت حقوق به شعبات بانک ملی (در آن زمان مراحل پرداخت حقوق بازنشستگان بانک ملی بود آن هم در 2یا 3 شعبه در سطح شهر ) مراجعه می نمودم و با دوستان و همکاران موضوع ایجاد جامعه را مطرح میکردم و بعضی مواقع به عنوان داوطلب امضایی نیز از آنها می گرفتم (سوابق آن موجود است ) .

در سال 78برای تاسیس کانون وزارت آـموزش وپرورش از استانها مختلف کشور دعوت شده بودند.

با هماهنگیهای لازم به اتفاق 8 نفر از همکاران به تهران رفتیم.دراین نشست 500نفر حضور داشتند

که انتخابات اولین دوره هیئت مدیره کانون وزارت آموزش وپرورش به انجام رسید.

درهر صورت پس از آن سفر در شهریور ماه1378 اقدام به برگزاری انتخابات نمودیم. که با زحمت بسیار توانستیم 100نفر (البته در نوبت دوم آگهی )را  درسالن اجتماعات دبیرستان امام (آگیرا فعلی )جمع کنیم وانتخابات را برگزار نماییم.

لازم به یاد آوری است که همراهان عضو هیئت موسس عبارت بودند از روانشاد مرحوم محمد ایرانپوروجناب آقای احمد برهانی وجناب آقای منصور دادبین وجناب آقای منوچهر باقی زاده وبنده کمترین ،که از این تعداد آقایان احمد برهانی ومحمود ایرانپور ومنصور دادبین واکبر حسنی خردمند

ومهدی بهره مند وحمید محمودی وبنده انتخاب شده وبه این لیست به وزارت کشور از طریق استانداری ارسال گردید.در این دوره پس از مدتی آقای محمودی کناره گیری کرده وآقای عباس نخعی راوری جایگزین شدند.

در اینجا بد نیست که از چند نفری که اکنون در بین ما نیستند وبا ماهمکاری داشتند یاد کنیم .

از جمله در گذشتگان جناب آقای مرحوم روح الله ذهبی است که جزو منتجنی دوره اول هیئت مدیره بودند و قبل از ارسال مدارک به کمیسیون از جهان رفتند و همچنین جناب آقای محمود ایرانپور که در انتخابات دوره دوم نیز شرکت نموده بودند ولی دست تقدیر ما را محروم از حضور ایشان نمود از جمله عزیزان دیگری که همکاری داشتند مرحوم جناب آقای غلامعباس محمد اینی بود که به اتفاق جناب آقای محمد حسین نمازیان اولین هیئت بازرسین جامعه را تشکیل می دادند

به هر شکل مراحل قانونی طی شد نهایتا در تیرماه 80 موفق به اخذ مجوز کتبی از وزارت کشور شدیم از آن زمان اقدام عملی شروع شد و یک لحظه توقف ننموده ایم ولی بدلیل عدم اطلاع همکاران از وجود این تشکیلات و کم لطفی های بعضی عوامل دیگر شهود اقداماتمان کم رنگ به نظر می رسد اکنون چهارمین دوره هیئت مدیره برای تایید به وزارت کشور ارسال شده است .

با لطف خدا سر منشا خدمات بسیاری بوده ایم که در بخش خدمات جامعه خواهد آمد.

مدیر عامل جامعه بازنشستگان آموزش و پرورش استان کرمان

سیدحسین حسینی نژاد

درباره کانون بازنشستگان کشوری استان کرمان

 اطلاعات اعلام می گردد

 

کانون بازنشستگان صنعت برق کرمان


مشخصات اعضاء هیات مدیره :
مدیر عامل جواد جمشیدی جم، رییس سید احمد میر حسینی ،
نایب علی رستمی ، عضو مظفر خصالی و مهدی سهرابی ومجید صبوحی و احمد حسینی ، بازرس ایرج ابراهیمی
نشانی :

کرمان بلوار شهید عباسپور برق منطقه ای
کد پستی :

تعداد اعضاء:
1800 نفر

تخصصهای موجود:

شماره تماس:
03432738002-4


شماره تلفن همراه رییس هیات مدیر:

09133408906
نشانی سایت:

www.kanoonbarkh-82.com 

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۲۱:۴۵
تعداد بازدید : ۸۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید